جعل در سند عادی و چگونگی ابطال آن
زمان کنونی: 01-24-2017, 06:36 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: smrkhadivi
آخرین ارسال: arash1981
پاسخ 12
بازدید: 5300

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جعل در سند عادی و چگونگی ابطال آن
08-23-2013, 07:38 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-26-2013 10:00 AM، توسط smrkhadivi.)
ارسال: #1
Shocked جعل در سند عادی و چگونگی ابطال آن
با سلام
در مبایعنامه فروش آپارتمان خریدار و بنگاه دست برده و جعل ثابت شده (جملاتی اضافه شده) چگونه می توان قرارداد را ابطال نمود به قانون و مواد قانونی اشاره فرمایید؟
ممنون
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

08-23-2013, 08:29 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-25-2013 12:27 AM، توسط **اسکندری**.)
ارسال: #2
RE: جعل در سند عادی وفسخ قرارداد
کاربر محترم جعل سند جرم محسوب و دارای وصف کیفری می باشد در صورتی که مواردی که جعل شده است موجب متضرر شدن شما می باشد و جعل در محاکم قضایی ثابت شده است با استناد به دادنامه صادره که موید جعل مبایعه می باشد دادخواست فسخ مورد معامله را به محکمه ذیصلاح تقدیم نمایید. لازم به یا آوری است مواردی که جعل شده است با توجه به مبحث خیارات در قانون مدنی باشد

نبیند مدعی جز خویشتن را که دارد پرده پندار در پیش
گرت چشم خدابینی ببخشند نبینی هیچ‏کس عاجزتر از خویش
سعدی « ره»

08-26-2013, 10:11 AM
ارسال: #3
RE: جعل در سند عادی و چگونگی ابطال آن
سلام
ممنون از پاسخ شما . اگر بخواهیم ابطال کنیم به چه موادی از قانون استناد کنیم

08-27-2013, 05:28 PM
ارسال: #4
کاربر محترم :
1- طی دادخواستی به خواسته ابطال سند شما ره ....... در ستون خواسته مرقوم فرمایید.
2- در ستون لایل دادخواست مستدات خود از جمله دادنامه قطعی شده که جعل سند در آن رای صادر کرده و یا ادله دیگر را ضمیمه دادخواست خود نمایید.
3- مواردی که جعل شده است چنانچه با آن می توان معامله انجام شده را فسخ نماید. فسخ معامله را دادخواست خود اضافه نمایید.
4- اگر مواردی که جعل شده است از جمله موجب فسخ معامله نمی گردد نمی توانید نسبت به فسخ معامله اقدام نمایید. مضاف بر این اگر مواردی که جعل شده است نسبت به صحت معامله ایراد وارد ننمایید نه تنها نمی توانید معامله انجام شده را فسخ نمایید مضافا ابطال سند نیز در حالت میسر نخواهد بود در این صرفا قسمتی که جعل شده است تقاضای معدوم شدن آنها نمایید.
5- لازم نیست به موارد قانونی و مستندات قانونی اشاره نمایید به شرحی که عرض شد در شرح دادخواست ماحصل قضیه را تشرح نمایید.
6- قاضی دادگاه شعبه رسیدگی کننده به حد کافی به قوانین و مقررات تسلط دارد انطباق موضوع خواسته شما با مواد قانونی توسط قاضی دادگاه در دادنامه قید خواهد نمود

سعدی « ره»

09-02-2013, 11:48 AM
ارسال: #5
سلام علیکم
ممنون از پاسخ شما

09-05-2013, 09:57 AM
ارسال: #6
سلام و خسته نباشید
آیا شاهد یک معامله حقوقی، مدعی علیه یا خوانده قرار می گیرد؟ در صورت قرار گرفتن، لطفا موارد آن را برایم بنگارید؟

11-07-2013, 12:21 AM
ارسال: #7
به ماده 235قانون مجازات اسلامی مصوب 75 ( کتاب تعزیرات ) مراجعه کنید جوابتون رو به دست میارید

12-05-2013, 12:41 PM
ارسال: #8
Heartخانه ای اپارتمانی در مشهد داشته ایم خودمان در کرمان زندگی و گاهی وقتها خانمم کلید را می گرفت و به مشهد می رفت و در اخرین سفر به عنوان کار اداری به مشهد رفته و خانه را به 1سوم قیمت معمولی به مستاجر داده و 5 ملیون رهن گرفته و اثاثیه منزل را بدون اجازه و خبر من به پارکینگ منتقل کرده و اکنون مستاجر جدید به منزل نقل مکان کرده و ادعا دارد که منزل مهریه ام است و اب و برق .و گاز و تلفن و قولنامه به نام خودم است و در سند ازدواج هم مبلغ300هزار تومان در سال عقد سال 1364قید شده ایا چه شکایتی باید بدهم خیانت در امانت یا ..:heart

12-11-2013, 10:28 AM
ارسال: #9
Exclamation RE: جعل در سند عادی و چگونگی ابطال آن
سلام شما اول باید شکایت کیفری در رابطه با جعل انجام بدید وقتی ثابت شد حکم محکومیت صادر شد دادخواست الطال قرار داد بده

احترام به قانون نشانه شخصیت است ادرس وبلاگ حقوقی http://adalatsara.blogfa.com/ مراجعه نمایید نظرتنان iman.zaherh@iran.ir بدهد
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر

12-11-2013, 01:53 PM
ارسال: #10
بناء به ادعای کاربر سئوال کننده جعل ثابت شده است لذا با وصف فوق شکایت کیفری معنی و مفهومی ندارد لذا چنانچه اثبات جعل با فرض اینکه طبق حکم قضایی نبوده باشد در عین حال دلایل کافی و مستند دایر بر جعل وجود داشته باشد اقامه دعوا در محاکم حقوقی مطابق آیین دادرسی در امور مدنی ممکن بوده به عبارت دیگر رجوع به محاکم کیفری و اثبات جعل و سپس اقامه دعوی حقوقی صحیح به نظر نمی رسد به عبارت دیگر از ابتداء به امر می تواند در دعوی خود را در محاکم حقوقی اقدام نمایید در عین حال پاسخ مرقوم در ردیف 9 نیز شاکی مخیر می باشد از هردو حالت اقدام نمایید منتهی اگر ابتداء شکایت کیفری نمود و جعل ثابت شد اثبات دعوا در محاکم حقوقی سهولت دارد فقط در این خصوص احتمال اینکه شاکی زمانی را برای اثبات جعل در محاکم کیفری صرف می نماید لذا جهت جلوگیری از اطاله زمان دعوی به مصلحت ذیحق می باشد کما اینکه پس از اثبات جعل در محاکم حقوقی شکایت کیفری نیز محفوظ خواهد بود

سعدی « ره»

02-24-2015, 04:30 PM
ارسال: #11
(08-26-2013 10:11 AM)smrkhadivi نوشته شده توسط:  سلام
ممنون از پاسخ شما . اگر بخواهیم ابطال کنیم به چه موادی از قانون استناد کنیم

01-14-2016, 07:36 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-14-2016 09:43 PM، توسط arash1981.)
ارسال: #12
Smile RE: جعل در سند عادی و چگونگی ابطال آن
با عرض سلام خدمت شما استاد گرامی.استاد عزیز در خصوص پرونده ملکی احتایج به مشاوره شما دارم به علت اینکه توانایی مالی ندارم تا اینجا پرونده را هم خودم پیش رفتم ولی نمیدونم چگونه از اینجا به بعد را جلو ببرم ؟ باید چیکاری را ابتدا انجام بدم تا زود تر نتیجه بگبرم ؟ مراحل بعدی شکایت من کجاست؟

شرح مختصری از پرونده :

بنده ملکی را در سال88 به ارزش 60 میلیون به شخصی فروختم .مبلغ 26 میلیون دریافت کردم و قرار شد ماالبقی مبلغ هنگام انتقال سند دریافت کنم در این خصوص هیچ گونه چکی هم نگرفتم.حال خریدار به بهانه گوناگون میخواد مالبقی پول منو نده.در ضمن ملک رو سال 89 با حکم دادگاه تحویل دادم یعنی رفت شکایت کرد تا خونه را بهش دادم.وقتی ملک را خرید سند آماده نبود و قولنامه را بر اساس پروانه ساختمانی نوشتیم و حالا خریدار بهونه کرده باید پارکینگ اختصاصی به من بدهید.در صورتی که در سند تفکیکی پارکینگ مشاع است و در قولنامه هم نوشتیم حدودا 25 متر پارکینگ داره که طبق سند تفکیکی تحویل خریدار میگردد.در سال 89 بعد از تحویل ملک به خریدار متوجه دستکاری توی قولنامه شدم که فقط این دستکاری در قولنامه خریدار بود .شکایت کردم و موفق شدم 1 ماه پیش حکم بر محکومیت 6 ماه حبس جبران خسارت وامحال همان بند دستکاری شده در قولنامه بگیرم و خریدار را بعنوان استفاده از سند مجعول محکوم کرد. .لازم به توضیح است دادگاه بنگاه دار را جاعل معرفی کرد چون بنده شکایت نکرده بودم حکمی در این خصوص صادر نشد و بنده هم فغلا با ایشون کاری ندارم.حالا منتظرم حکم قطی بشه تا مراحل بعدی که شما میگید انجام بدم.در ضمن استاد گرامی هدف بنده پس گرفتن ملک فروخته شده است.ممنونم راهنماییم کنید.

ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان