چکار کنم ؟
زمان کنونی: 01-21-2017, 09:56 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: mim
آخرین ارسال: ketabeghanoon
پاسخ 21
بازدید: 5333

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چکار کنم ؟
07-23-2013, 02:48 PM
ارسال: #1
چکار کنم ؟
سعید مدتیست که با امنه اشنا شده .
امنه یک زن بیوه است که قرار شده به صیغه سعید دراید . یکسالی است از این ماجرا میگذرد تا اینکه چند روز پیش امنه از سعید درخواست مبلغ شش میلیون تومان میکند برای معالجه دخترش .
سعید فورا پول را بحساب دختر امنه واریز میکند . بعد از چند روز مسیجی از امنه میرسد که اقا سعید عجب گول خوردی.
سعید چه اقدامی میتواند انجام دهد ؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

07-23-2013, 03:10 PM
ارسال: #2
RE: چکار کنم ؟
سلام
2-دوست عزیز ابهاماتی درسئوال شماوجوددارد اگر سعید عاشق آمنه بوده چه رابطه ای بادخترآمنه که قطعآبه سن رشده داشته که چنین پول بی زبانی رادراختیاردخترآمنه قرارداده است؟
2-اگردرست متوجه شده باشم ،آمنه فاقدموانع نکاح بوده که باسعیدرابطه پنهای داشته،میخواسته به عقدموقت سعیددربیاد
پاسخ
3-حال که فریب خوده چه کند -طرح دعوی مطالبه وجه به طرفیت دختر آمنه با تقاضای صدورقرارسوگند نسبت به اثبات ادعا تنظیم وباابطال حدود 120/000تومان تمبرتقدیم دادگاه حقوقی نماید تاتجربه ای برای خودش ودیگران شود

گران باش بگذار تا بهایت را پرداخت کنند
آدم ها چیزهای مفت را مفت از دست میدهند

07-23-2013, 03:13 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-23-2013 03:42 PM، توسط vakilak.)
ارسال: #3
بسمه تعالی
بر اساس ماده 265 قانون مدنی «هرکسی مالی به دیگری بدهد، ظاهردر عدم تبرع است. بنابر این اگر کسی چیزی به دیگری بدهد بدون اینکه مقروض آن چیز باشد می تواند استرداد کند.»
و حالا آقای سعید باید اثبات کند که به شخص دختر آمنه مدیون نبوده و مال را بدون تبرع به وی داده است.
اگر پیامکی از جانب آمنه مبنی بر درخواست پول دارد، می تواند برای اثبات مدعای خویش به کار ببرد.
در ضمن سندی که از بانک برای پرداخت پول به حساب دختر آمنه دریافت کرده است در حکم سند رسمی است و می تواند با ارائه آن به دادگاه و معرفی مالی از اموال آمنه توقیف آن و وصول طلب خویش را مطالبه کند.

به نظر حقیر از نظر کیفری عمل آمنه در صورت اثبات دروغ بودن کلاهبرداری محسوب می شود. بنده به لحاظ رشته خویش اطلاعات زیادی در این باب ندارم و از جنبه حقوقی پاسخ دادم.

خدایا به من بیاموز قبل از قضاوت در مورد راه رفتن کسی، کمی با کفش هایش راه برومHeart

07-23-2013, 09:30 PM
ارسال: #4
دوستان سلام
از بذل توجه شما ممنونم.

ورود دختر امنه به این ماجرا به این دلیل است که امنه حساب بانکی نداشته ودیگر هیچ .

مگر اصل بر این نیست که هر شخص پولی به دیگری پرداخت کرد ، بدهکار بوده است.؟

چگونه سعید ثابت کند بدهکار نبوده؟

07-23-2013, 09:49 PM
ارسال: #5
دردعاوی حقوقی برعکس شکایت کیفری باراثبات ادعا برعهده مدعی است،درچنین موردی اگر شما طرح دعوی نمائید اثبات آن عهده خودتان میباشد که میتوانید همانگونه که دوست گرامی ماloee-15فرمودند عمل نمائید
ضمنآ از جنبه کلاهبرداری به نظر نمیرسد جرمی مرتکب شده باشد زیرا چنین اشخاصی درصورت شکایت کیفری منکر ادعای شما خواهند شد
من حیث المجموع درنهایت رای دادگاه براساس استماع اظهارات طرفین دعوی صادرمیگردد

07-23-2013, 10:14 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-23-2013 10:18 PM، توسط mim.)
ارسال: #6
امنه پاسخ خواهد داد که بدهکار بوده . شکایت چه نتیجه ای دارد ؟

دوست گرامی حکمت

یعنی در امور کیفری اگر من به شخصی بگویم قاتل هستی ، آن شخص باید ثابت کند که قاتل نیست ؟؟؟؟؟؟؟

07-23-2013, 10:29 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-24-2013 03:24 AM، توسط xxxxx.)
ارسال: #7
خانم آمنه تحت عنوان کلاهبرداری قابل تعقیب خواهد بود دستشون درد نکنه بابت پیامکی که زدن چون پیامک ها به مدت چهار سال در بایگانی مخابرات موجود هستند از آنجایی هم که پیامک جز ادله ی اثبات جرم هستش پس آقا سعید میتونن برن و به جرم کلاهبرداری از آمنه خانم شکایت کنند.

07-23-2013, 11:16 PM
ارسال: #8
بسمه تعالی : در رابطه با ماده 265 قانون مدنی متاسفانه تقسیر متفاوت بین حقوقدانان وجود دارد و با ملاحظه آرای صادره نیز موید این امر می باشد که رویه قضایی متفاوت و مغایر هم وجود دارد.
عده ای از حقوقدانان معتقدند که شخصی که مثلا وجهی را می پردازد و اکنون در خواست مسترد نمودن آن می باشد به عنوان خواهان دعوا بار اثبات دعوا بر عهده اوست.
در قبال آن عده دیگر معتقدند که استراد وجه پرداختی نیازی به اثبات آن از طرف خواهان نمی باشد بدین وصف که خواهان در دادخواست خود قید می نماید وجه پرداختی فرضا بابت قرض بوده و قصد تبرع آن نداشته و هیچگونه رابطه قراردادی که حکایت از بدهکار بودن وی باشد وجود ندارد. جای خوانده و خواهان عوض می شود و این بار نوبت خوانده است که در رد ادعای خواهان دلیل بیاورد مثلا ثابت نماید وجه پرداخت شده بابت قراردادی فی مابین آنها بوده است که بابت آنها خواهان بدهکار بوده و وجه مذکور بابت بدهی مربوط به قرارداد حاکم بین طرفین بوده است.
از طرف دیگر ماهیت دعوا نیز متاثر می باشد منظور خود را با دو مثال روشن می نمایم.
1- رویه قضایی ما در مورد دعوی زوجه در مورد مطالبه اجرت المثل کارهایی که در خانه انجام داده است پس از اقامه دعوا و ادعای اینکه در انجام کارهای خانه قصد تبرع نداشته است و زوج دلیلی بر رد ادعای زوجه نداشته باشد محکوم به اجرت المثل با جلب نظریه کارشناس می گردد.
2- در دعوی صدور چک بلامحل بخصوص در قانون سابق اصل بر این می باشد که صادر کننده چک به محض امضاء چک و تحویل آن به طرف مقابل موید بدهکار بودن وی می باشد. و حین صدور چک به همان مبلغ در بانک محال علیه باید وجه داشته باشد. لذا صادر کننده چک نمی تواند به ماده 265 قانون مدنی استناد نماید.
3- فرض بر اینکه زن و شوهری در مسکن مشترک زندگی می نمایند اگر زوجه ادعای عدم پرداخت نفقه را نماید اصل بر این است که زوج نفقه زوجه را با باتوجه زندگی مشترک پرداخت نموده است. بار اثبات دعوا بر عهده زوجه می باشد.
------------------------------------------------------------------------------------------------
مواردی که صدور حکم منط به سوگند شرعی می باشد مقررات خاص پیش بینی شده است.
ماده 272 قانون آ. د. م خواهان فاقد بینه و خوانده منکر می باشد به تقاضای خواهان منکر ادعای سوگند می نماید.
ماده 273 همان قانون خوانده از ادای سوگند امتناع می نماید. و سوگند را به خواهان واگذار می نماید با سوگند خواهان دعوی وی ثابت می گردد.
ماده 275 قانون مذکور بیان می دارد اگر خوانده ادعایی بر برائت ذمه از سوی خواهان و دریافت مال ادعای صلح و هبه و...... داشته باشد دعوی منقلب شده خواهان ، خوانده محسوب و خوانده دعوی ، خواهان تلقی و بار اثبات دعوی به عهده او خواهد بود
----------------------------
علی ایحال با توجه به مراتب معروضه ورود به بحث ماده 265 قانون مدنی نیاز به بحث طولانی و نقد وبررسی عقاید علماء حقوق در مجال این فایل نمی باشد

نبیند مدعی جز خویشتن را که دارد پرده پندار در پیش
گرت چشم خدابینی ببخشند نبینی هیچ‏کس عاجزتر از خویش
سعدی « ره»

07-24-2013, 06:16 AM
ارسال: #9
سلام
مسج آمنه این بوده،
بعد از چند روز مسیجی از امنه میرسد که اقا سعید عجب گول خوردی.
1-شما چه استنباطی ازاین پیامک مینمائید تابتوان بدهکاری آمنه رامشمول امور متفلبانه نسبت به بردن مال غیر تلقی نمود
آیااین پیامک رامیتوان به صرف ادعا دلیل برمجرمیت تلقی نمود
پاسخ های بسیاری برای آمنه وجودخواهد داشت که به عللی ازذکر آنها به علت آموزش دفاعیات متقلبانه معذورم
2-فرض رابراین بگذاریم که آمنه بالصراحه اقراربه بدهی خودنماید درچنین موردی به استناد ماده 1258 الی1261دعوی به نفع سعید تفسیر خواهد شدوآمنه ملزم به تبعیت ازاقرار خودخواهد بود ناگفته نماند شرایط اقرارطی مواد1262الی1274تفسیر شده ،چنانچه بامواد استنادی متابعت نداشته باشد چنین اقراری نافذ نخواهد بود ومحاکم به آن ترتیب اثرنخواهنددادوبه سایردلائل رسیدگی خواهند نمود
سئوال شما
یعنی در امور کیفری اگر من به شخصی بگویم قاتل هستی ، آن شخص باید ثابت کند که قاتل نیست ؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ:دفاع خواهد نمود
اگر شما چنین ادعائی نمائی وباتحقیقات دادسرا نتوانی ادعای خودرا ثابت نمائی ،قطعآ پس ازصدورقرارمنع تعقیب وشکایت متهم برائت شده ازشما به جرم افتراتحت تعقیب قرارخواهید گرفت زیرا جرم افتراریختن خون مسلمان است

07-24-2013, 10:30 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-24-2013 01:28 PM، توسط xxxxx.)
ارسال: #10
"پاسخ های بسیاری برای آمنه وجودخواهد داشت" میتونین این پاسخ ها رو بیان کنید؟

07-24-2013, 11:07 AM
ارسال: #11
به یکی ازپاسخ هادرجواب پیام آمنه اکتفاء میکنم
درشکایت کیفری آمنه بیان میدارد اصلآموضوع ارتباطی باهیچ پرداختی نداشته که مدعی گردیده بلکه ما میخواستیم ازدواج کنیم درآخرین لحظه متوجه شدم تفاهم اخلاقی نداریم ایم مسج را ارسال کردم تادست ازسرم بردارد
وعده ازدواج هم تعهدالزام آوری ومجرمانه ای نیست ،مشمول ارکان قانونی ثلاثه جرم هم نیست البته بعضی ازحقوقدانان رکن چهارمی که عنصرروانی باشدرابه آن اضافه نموده اند که قابلیت استنادندارد

07-24-2013, 01:06 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-24-2013 01:07 PM، توسط xxxxx.)
ارسال: #12
پس شما عبارت "اقا سعید عجب گول خوردی" رو عدم تفاهم اخلاقی معنی می کنید؟

07-24-2013, 02:45 PM
ارسال: #13
در مورد افتراء از طریق شکایت باید گفت که اعلام جرم و تظلماتی که از طرف اشخاص برای احقاق حق به مراجع قضایی تقدیم می گردد را نمی توان افتراء محسوب کرد :
به موجب حکم شماره 2614 – 25 / 8 / 1319 محکمه عالی انتظامی قضات:
« افترا به تظلمها و شکایتها وقتی صدق می کند که از نفس شکایت معلوم شود مقصود شاکی اظهار دروغ برای اضرار مشتکی عنه بوده است و این قضیه باید در نظر دادگاه احراز شود.(امین پور،قانون کیفر همگانی ص 167)
همچنین به موجب حکم شماره 1819 – 27 / 12 / 1317 دیوانعالی کشور:
«اگر در مقام شکایت قرار منع تعقیب و تبرئه نسبت به متشکی عنه از دادگاه صادر شد ه باشد نمی توان شاکی را به عنوان مفتری تحت تعقیب در آورده و محکوم نمود مگر اینکه ثابت شود که اقدام شاکی،شکایت از روی حسن نیت نبوده و قصدش اضرار به طرف بوده،من جمله مطلق دادخواهی مادام که قصد افتراء محرز نشده جرم محسوب نیست.(نقل از جوادیان،افتراء توهین و هتک حرمت ).

07-24-2013, 03:19 PM
ارسال: #14
سلام خانم جلالی
دراین پیام آیا ذکری ازپول شده که بتوان آنرا بردن مال ازطریق متقلبانه تصورنمود؟
الا اقرارناگفته آمنه
منتظر پاسخ خوب شمادرجهت کسب تجربه ،که قطعآ باملاحظه ارسال های خوب تان میدانم ،مکمل مباحث هست میمانیم
باتشکر

07-24-2013, 09:32 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-24-2013 09:42 PM، توسط xxxxx.)
ارسال: #15
قضاتی که در منسب قضا هستند خیلی بهتر از من میتونن این موضوع رو تشخیص بدن.ما در این پرونده تنها به پیامک اکتفا نخواهیم کرد فراموش نکنید که پول به حساب دختر آمنه واریز شده پس این هم یه سند دیگه هستش که چند روز بعد این واریز این پیامک ارسال شده بدین منظور آقا سعید میتونن به بانک مراجعه کنند و لیست گردش حساب خودشون رو دریافت کنند دادگاه هم برای اثبات ادعای آقای سعید لیست گردش حساب دختر آمنه رو خواهد خواست.موفق و پیروز باشید.
در خاتمه و در تکمیل عرایض کاربر آریایی نظریات تکمیلی که در این زمینه وجود دارند عبارتند از:
نظریه 3849/7-26/6/1364:اگر شاکی در مقام احقاق حق و رفع ظلم از خود علیه کسی شکایت کند و عملی یا امری را صریحا به او نسبت دهد که قانونا جرم است ولی نتواند صحت این اسناد را به اثبات برساند به عنوان مفتری قابل تعقیب و مجازات نیست.
نظریه 1290/895-10/6/16:قصد افترا و سوء نیت از ارکان تشکیل دهنده ی بزه افترا است.
ما تمام سعی مون بر این هستش که آقا سعید و امثال ایشان به حق شون برسند ولی یادمون باشه که دست آمنه و امثال آمنه درد نکنه که حداقل باعث میشن آقایون نسبت به این وعده وعیدها بیشتر شک بکنند و...... .

07-24-2013, 11:01 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-24-2013 11:01 PM، توسط mim.)
ارسال: #16
مسج آمنه این بوده،

دوست گرامی حکمت سلام.

امنه میتواند مدعی شود که این مسیج را من نفرستادم یا بگوید منظورم ازدواج نکردن با سعید بوده .

فکر نمیکنم بتوان از مسیج استفاده ای کرد .

مسج آمنه این بوده،

دوست گرامی حکمت سلام.

امنه میتواند مدعی شود که این مسیج را من نفرستادم یا بگوید منظورم ازدواج نکردن با سعید بوده .

فکر نمیکنم بتوان از مسیج استفاده ای کرد .

07-24-2013, 11:25 PM
ارسال: #17
دوست گرامی علاوه بر اینکه در متن مسیج حرفی و حدیثی از دریافت وجه از سعید نمی باشد و صدها بهانه و تفسیر می توان از آن نمود و با فرض بودن هم اقرار محسوب نمی گردد چون اقرار صرفا نزد حاکم شرع مسموع می باشد علی ایحال با فرض اثبات شدن اینکه در مورد وجه پرداختی بوده است به نظر می رسد صرفا قرینه برای اثبات دعوی خواهد بود ولا غیر

نبیند مدعی جز خویشتن را که دارد پرده پندار در پیش
گرت چشم خدابینی ببخشند نبینی هیچ‏کس عاجزتر از خویش
سعدی « ره»

07-25-2013, 06:14 AM
ارسال: #18
باسلام
باجمع بندی وبحث مفصل باخانم دکترجلالی که به حق سمت استادی بربنده دارندوتسلیم دربرابرتجارب ارزنده ایشان واستادگرانقدرم جناب آقای اسکندری ماحصل نتیجه حضورتان ارسال میگردد
1-اثبات ادعا کار هرشخص عادی نیست ضرافت خاصی دارد مستحضرهستید قاضی تحقیق بدوآ برای آمنه ودخترش اخطاریه حضور ارسال میکند تاظرف3روز درکلانتری حاضرشوندمتهمین میتوانند جهت اطلاع ازموضوع شکایت درکلانتری حاضر شده وازمضمون شکایت مطلع گردندبعدآ برای بازجوئی حاضرشونددرچنین موقعیتی ،هماهنگی اظهارات کارساده ای است،چون به حساب بانکی پول واریز شده انکارمسموع نیست
2-ازمنظردیگری اظهارات درکلانتری وتعارض ادعا خیلی مهم است،اگرتعارض درادعای آنان باشد،قطعآمتهم اصلی بازداشت بدون صدورقراروثیقه خواهدشد
3-درخصوص انکارارسال مسج چنین انکاری را به سختی میتوان اثبات نمود،مگر سندمالکیت تلفن همراه بنام شخص دیگری باشدکه قطعا ازمالک تحقیق ونتیجه درتحقیقات موثرخواهد بود
4-تجربه قاضی تحقیق ،تراکم پرونده نزد او هم نکته دیگری است که قاضی تحقیق روزنامه وارپرونده رامطالعه نکند آنچه مهم است علم قاضی است،دراعتراض به قرارموقوفی تعقیب دادسرا پرونده قتلی قاضی دادگاه متهم رامتهمین انشاء نموده بودآیابه نظرشما این قاضی پرونده رامطالعه وبررسی علمی نموده؟
قطعآ چنین نیست
5- درخصوص این نکته مهم شما منظورم ازدواج نکردن با سعید بوده،میتواند چنین بگوید اما ازدخترش هم بازجوئی خواهد شدوچنانچه تعارض دراظهارات باشد چی؟
نکات ظریفی برای به دادم انداختن آمنه وجوددارد که شرح آن رفت
نکات ظریفی هم برای برائت وجوددارد که ازذکر آن به دلیل اینکه خودمخالف اعمال مجرمانه هستم وتجربه ای برای مرتکبین خواهد بودخودداری مینمایم
حال اگر نکاتی ازقلم افتاد ازخانم دکتر جلالی وجناب آقای اسکندری تمنا دارم تکمیل فرمایند
موفق باشید

07-26-2013, 11:47 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-26-2013 11:49 AM، توسط mim.)
ارسال: #19
با سلام
از کلیه بزرگواران ممنونم که در حل این مسئله کمک و راهنمایی نمودند .
این مثال مقداری واقعی است و کمی هم طراحی بود .
ضمنا جمع بندی اقا / خانم حکمت بسیار اموزنده بود

ممنون.

07-26-2013, 12:26 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-26-2013 12:27 PM، توسط حکمت.)
ارسال: #20
بنده نیز متقابلآازشما که باطرح چنین موضوعاتی باعث ارتقای سایت می شوید کمال تشکروامتنان را دارم
واینکه بنده خودبعضآ عاجز ازدرک مفاهیم حقوقی وقانونی هستم باارسال های خوب شما به تجاربم افزوده می شودسپاسگزارم

02-26-2015, 05:44 PM
ارسال: #21
(07-23-2013 02:48 PM)mim نوشته شده توسط:  سعید مدتیست که با امنه اشنا شده .
امنه یک زن بیوه است که قرار شده به صیغه سعید دراید . یکسالی است از این ماجرا میگذرد تا اینکه چند روز پیش امنه از سعید درخواست مبلغ شش میلیون تومان میکند برای معالجه دخترش .
سعید فورا پول را بحساب دختر امنه واریز میکند . بعد از چند روز مسیجی از امنه میرسد که اقا سعید عجب گول خوردی.
سعید چه اقدامی میتواند انجام دهد ؟
ب نظر بنده شاید بتوان با اثبات مساله مطروحه با طرح دعوای حقوقی الزام ب برداخت وجه را خواست لکن از جنبه کیفری قابل بیگیری نیست زیرا صرف دروغگویی اعمال متقلبانه محسوب نمی شود

ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان