مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 698
» آخرین کاربر: javadblogham
» موضوعات انجمن: 2,205
» ارسالهای انجمن: 2,307

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 19 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 0 کاربر عضو | 19 مهمان

آخرین موضوعات
کویرگردی به سبک ایرانی
انجمن: کشورهای اسلامی و عربی
آخرین‌ارسال: softas
دیروز, 10:19 PM
» پاسخ‌ها: 1
» بازدید: 150
قوانین ملکی ساخت و ساز
انجمن: مجموعه قوانین و مقررات
آخرین‌ارسال: fatemeh.fth77
دیروز, 07:00 PM
» پاسخ‌ها: 1
» بازدید: 816
چند مزیت از ثبت کردن شرکت...
انجمن: حقوق ثبت
آخرین‌ارسال: بانک اطلاعاتی ثبتی
دیروز, 03:39 PM
» پاسخ‌ها: 1
» بازدید: 52
iOS ۱۲ به پلیس اجازه دستر...
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: misterarad
15-07-2018, 02:11 PM
» پاسخ‌ها: 2
» بازدید: 64
نصب مه پاش برای پرورش قار...
انجمن: مفاهیم عمومی
آخرین‌ارسال: somayye.jhs
14-07-2018, 05:03 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 15
جملات زیبا و خواندنی از ب...
انجمن: بزرگان ادب پارسی
آخرین‌ارسال: softas
08-07-2018, 12:26 AM
» پاسخ‌ها: 3
» بازدید: 128
از ثبت شرکت مهندسی چه مید...
انجمن: حقوق ثبت
آخرین‌ارسال: kisa
07-07-2018, 01:33 PM
» پاسخ‌ها: 2
» بازدید: 64
مفهوم مهرالمثل و شرایط مط...
انجمن: حقوق خانواده
آخرین‌ارسال: parsalaw
04-07-2018, 12:22 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 36
نبرد پیل با مورچه
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: behabadi
03-07-2018, 04:01 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 32
اشعار مرتبط با ادب
انجمن: شعر و ادب
آخرین‌ارسال: softas
02-07-2018, 08:02 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 36

 
  نصب مه پاش برای پرورش قارچ
ارسال‌شده توسط: somayye.jhs - 14-07-2018, 05:03 PM - انجمن: مفاهیم عمومی - بدون‌پاسخ

نصب مه پاش برای پرورش قارچ
در سالن های پرورش قارچ خوراکی دکمه ای یا صدفی ، تولیدکنندگان قارچ برای رشد صحیح و سالم قارچ نیازمند حفظ رطوبت و حرارت سالن خود دارند. قارچ ها ، خصوصاً قارچ های دکمه ای به رطوبت حساس هستند ؛ با اینحال این گیاهان نیازمند رطوبت بالا هستند . نصب مه پاش وظیفه حفظ رطوبت بالا را بدون تر کردن و خیس کردن قارچها بر عهده دارد…
قارچ های تازه از ۹۰ درصد آب تشکیل شده اند. پوسته قارچ ها بسیار نازک است و به همین علت این گیاهان رطوبت خود را بسیار زود از دست میدهند. برای حفظ مقدار ۹۰ درصد آب، رطوبت محیطی باید در رطوبت نسبی ۹۵ درصد یا بالاتر حفظ شود.
میزان رطوبت سالن در هنگام برداشت قارچ ها بسیار مهم است. در طول زمان برداشت قارچ ، دمای پایین همراه با رطوبت بالا برای جلوگیری از کاهش وزن و افزایش درآمد باید حفظ شود…
گلدشتاین می گوید: سیستم مه پاش همان مه در طبیعت را تولید می کند. دستگاه مه پاش اثر واقعی یک مه واقعی را در یک محیط کشت مصنوعی به وجود می آورد و کیفیت و سلامت محصول را افزایش می دهد.
دستگاه های مه پاش همچنین برای ضد عفونی تاق ها و سالن های پرورش قارچ خوراکی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. اتاق های پرورش قارچ می توانند قبل از هر چرخه رشد استرلیزه شوند. این ویژگی ایمنی مواد غذایی نیز کیفیت محصول را افزایش می دهد.
دلایل استفاده از مه ساز یا مه پاش در سالن های پرورش قارچ خوراکی | آب زیاد به تدریج تبدیل به یک منبع مشکل زا در صنعت پرورش قارچ می شود. رطوبت ساز های صنعتی از تکنولوژی پودر کردن آب برای به حداکثر رساندن هر قطره آب استفاده می کنند. این دستگاه ها هر قطره ای از آب را به هوا اعمال می کند و بدون مرطوب کردن سطح، رطوبت تولید می کند…

چاپ این بخش

  مفهوم مهرالمثل و شرایط مطالبه آن
ارسال‌شده توسط: parsalaw - 04-07-2018, 12:22 AM - انجمن: حقوق خانواده - بدون‌پاسخ

[عکس: pafl_mehrolmesl.jpg]
وب سایت حقوقی حمیرا پارسا وکیل پایه یک دادگستری _ مهرالمثل واژه ای ناشناخته برای اکثر زوجین می باشد. در این مطلب به معرفی و مفهوم مهرالمثل می پردازیم ،زمانی که در عقد نکاح دائم برای زوجه مهریه ای معین نشود و یا مهریه معین شده خارج از عرف باشد و یا بطور کلی برای مهریه به توافق نرسند، بعد از عقد و ازاله بکارت، مهریه به زوجه تعلق می گیرد که مهر المثل نامیده میشود.

مهر المثل بر اساس وضعیت شخصی ،خانوادگی و اقوام  زوجه تعیین می شود.شخصیت اجتماعی، میزان تحصیلات و سطح خانوادگی زوجه تعیین کننده مهرالمثل می باشد.
زمانی که مهرالمثلی تعیین نشده باشد و نزدیکی صورت گرفته باشد، به زوجه مهرالمثل تعلق می گیرد.
به طور کل می توان در جواب مهرالمثل چیست به این نکته اشاره کرد که شرط تعلق مهرالمثل به زوجه ازاله بکارت می باشد.
و اگر بعد از عقد زوجین رابطه زناشویی برقرار کردند و در حین عقد برای زوجه مهریه تعیین نشده بود، مهرالمثل تعلق می گیرد.
اگر بعد از وقوع عقد و قبل از ازاله بکارت ، زوجین برای طلاق اقدام کنند در صورتی که موقع عقد مهریه تعیین نشده باشد، طبق قانون مبلغی باید به زوجه به عنوان مهریه داده شود.

چاپ این بخش

  نبرد پیل با مورچه
ارسال‌شده توسط: behabadi - 03-07-2018, 04:01 PM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ


بنام خدا
روزی پیلی تصمیم گرفت با مورچه بجنگد زیرا که مورچه گهگاه خواب اورا آشفته میکرد. همه اهالی جنگل نگران شدند چرا که مورچه چگونه ازخود دفاع میکند ؟ پیل اورا زیر پا له می کند .
اما مورچه بی دغدغه دربرابر پیل ایستاده بود. بهرحال زمان مبارزه نزدیک بود وهمه نگران سرنوشت مورچه بودند. کلاغ که زیرک تر ازبقیه بود فریاد زد چرا نگرانید .در جنگل این بهترین فرصت است که ما یک مبارزه تاریخی را شاهد باشیم .آنگاه با فریاد خود اهالی جنگل را صدا کرد تا روز مبارزه حضور پیدا کنند وبقیه ماجرا....
داستان تهدیدات آمریکا علیه ملت ایران حکایت آن پیل و مورچه است اگرچه نه آمریکا پیل است ونه ایران مورچه. برای من که یک ایرانی هستم جالب است این مبارزه را تا آخر خط تماشا کنم. 
فارغ از جنبه های سیاسی ونتایجی که پیش میاید خود این امر جذابیت دارد آمریکا آن پیل وغول سرمایه داری ازآن طرف کره خاکی ایران مارا دراین طرف کره زمین تهدید میکند والبته چند جوجه قدرت مانند اسرائیل وشیوخ هم اورا همراهی میکنند .اما بقیه اهالی دنیا نظاره گرند وهمانند فینال جام جهانی فوتبال مایلند ببینند که آن پیل چه میکند؟ واین مورچه چه خواهد کرد؟ شاید مبارزه ای که در طول تاریخ گذشته وآینده نظیر نداشته ونخواهد داشت .
قرآن کریم میفرماید (کم من فئه قلیل غلبت فئه کثیره) چه بسیار گروه اندک که برگروه کثیری چیره میشوندالبته بشرط ایمان واتحاد.
آیا مسوولان نظام ما ایمان واتحاد لازم را برای پیروزی بر ابرقدرت موجوددارند؟ اگر دارند حتما پیروز میشوند . آمریکا طبل تو خالی است وامام راحل فرمودند این قرن قرن سقوط ابرقدرتهاست که البته شرقی آنرا دیدیم وحالا نوبت غربی آن است .
قوه قضائیه اینقدرمردم را درگیر پرونده دردادگستری نکند قوه مجریه ثروت ملی رابوسیله عناصر نالایق تاراج نکند .قوه مقننه درخواستهای ملی را صریحا برهبری بنویسند ورهبری برای یکبار هم که شده خواسته ای ملی را جامه عمل بپوشاند وهمه مردم را زیر چتر ولایت امام علی بگیرد آنگاه در این مبارزه پیل یا فرار میکند ویا دربرابر مورچه سر فرود میاورد وما شاهد بزرگترین پیروزی درقرن حاضر خواهیم بود.ان شاء الله

چاپ این بخش

  اشعار مرتبط با ادب
ارسال‌شده توسط: softas - 02-07-2018, 08:02 PM - انجمن: شعر و ادب - بدون‌پاسخ

از خدا جوییم توفیق ادب

بی‌ادب محروم گشت از لطف رب
بی‌ادب تنها نه خود را داشت بد
بلکه آتش در همه آفاق زد
مائده از آسمان در می‌رسید
بی‌شری و بیع و بی‌گفت و شنید
درمیان قوم موسی چند کس
بی‌ادب گفتند کو سیر و عدس
منقطع شد خوان و نان از آسمان
ماند رنج زرع و بیل و داس‌مان
باز عیسی چون شفاعت کرد حق
خوان فرستاد و غنیمت بر طبق
مائده از آسمان شد عائده
چون که گفت انزل علینا مائده
باز گستاخان ادب بگذاشتند
چون گدایان زله‌ها برداشتند

مولانا

چاپ این بخش

  از ثبت شرکت مهندسی چه میدانید؟!
ارسال‌شده توسط: kara sabt - 01-07-2018, 01:54 PM - انجمن: حقوق ثبت - پاسخ‌ها (2)

شرکت های مهندسی به شرکت هایی گفته می شود که حیطه فعالیت آن ها  مهندسی است. همان طور که میدانید موضوع فعالیت یک شرکت نشان می دهد که یک شرکت چه اهدافی دارد، پس از موضوع فعالیت که مهمترین اصل است، نام شرکت نیز در نشان دادن هدف شرکت تاثیر زیادی دارد. ثبت شرکت مهندسی به دو صورت امکان پذیر است. می توان در دو قالب این نوع شرکت ها را به ثبت رساند، اولی ثبت شرکت بامسئولیت محدود و دیگری ثبت شرکت سهامی خاص. برای ثبت شرکت بامسئولیت محدود حداقل 2 نفر شریک نیاز است و برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس شامل یک بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل مورد نیاز است. 
اگر شرکت از نوع مسئولیت محدود باشد این مدارک حتما باید تهیه شود:
سرمایه اولیه حداقل یک میلیون ریال ( معادل 100 هزار تومان ) 
وجود حداقل ۲نفر عضو
تعهد یا پرداخت کل سرمایه

اقرارنامه امضاءشده
گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
کپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه
مجوز برای کسب و کارتان در صورت لزوم
مراحل ثبت شرکت مهندسی را در کارا ثبت دنبال کنید.

چاپ این بخش

  مدیریت تبلیغات شهری
ارسال‌شده توسط: softas - 01-07-2018, 01:36 PM - انجمن: مفاهیم عمومی - بدون‌پاسخ

تبلیغات شهری با رشد و توسعه شهرهای کلان و نیاز مبرم به اطلاع رسانی و همچنین درآمدسازی به یک امر ضروری تبدیل گشته است .
امروزه تبلیغات به گونه های متفاوتی در نمای شهرها ، ساختمان ، سردر مغازه ها به چشم می خورد و با وجود اینکه ممکن است برخی افراد با نگاه به گذشته ، مولفه های اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی که در شهرهای توسعه یافته وجود دارد را نادیده بگیرند و صرفا آنها را درآمد زا و اقتصادی تلقی کنند اما با این وجود برخی از تبلیغات همچون تابلو چلنیوم ، تابلو برجسته و بیلبورد می تواند به عنوان یک اثر هنری در ذهن ها نقش ببندد .
نقاط مناسب برای نصب تابلوهای تبلیغاتی :

  • انتخاب مکانهای بسیار مناسب جهت نصب تبلیغات :
مهمترین فاکتور اساسی برای نصب تابلو یا بنر و یا بیلبورد زاویه دید مناسب می باشد .
تبلیغات می بایست در جاهایی نصب شود که میزان تردد خودروها و عبور و مرور افراد پیاده در آن مکان ها بیشتر باشد .
تابلو های تبلیغاتی باید در مکان هایی دور از درختان و ساختمان های بلند نصب شود زیرا در صورت وجود درختان و ساختمان های بلند ، مجبور می شویم ابزار تبلیغاتی را در فاصله ای بیشتر از سطح زمین و در ارتفاع بالاتری نصب کنیم که در چنین شرایطی یک تبلیغ در یک نقطه کور ایجاد کرده ایم که بی فایده می باشد.
بزرگراهها  نقاطی بسیار عالی برای نصب تابلوهای تبلیغاتی و بیلبورد می باشد چون در بین مسیر هیچ فضایی برای سرگرمی سرنشینان خودروها وجود ندارد دیدن یک تابلوی تبلیغاتی یا بیلبورد به راحتی ذهن را درگیر می کند و هر فرد حتی شده نیم نگاهی به آن تبلیغ نصب شده می اندازد و آن محصول یا کالا برای او معرفی می شود  که هر چقدر این ابزار تبلیغاتی بزرگتر باشد و امکان دید آن  از تمام قسمت های بزرگراه فراهم باشد تاثیرگذارتر خواهد بود .
  • ساخت تابلو های متحرک و نورانی :
شکل و ظاهر تابلو نقش بسزایی در جلب توجه افراد ایفا می کند و هرچقدر در تابلوسازی از رنگ ها ، برجستگی حروف ، اشکال سه بعدی و نورهای رنگی استفاده شود قطعا در نمایش هدفی که برای آن ساخته شده است موثرتر واقع خواهد شد.
  • گوناگونی تبلیغات و ایده پردازی جدید:
اکنون دیگر تبلیغات مانند گذشته به یک نوشته ختم نمی شود بلکه ساخت تابلو های تبلیغاتی تنوع زیادی پیدا کرده است و با اسامی و شیوه های متفاوتی ساخته و احداث می گردد حال اگر فردی از خود خلاقیت به خرج دهد و این روشها را با هم ادغام نماید و از همان ابزار موجود یک شکل متفاوت بزرگ و یا کوچک بسازد و یا ایده جدیدی پیاده کند که در هیج جای کشور به آن شیوه تبلیغ نشده باشد تبلیغ او ، یک تبلیغ خاص و ایده آل خواهد بود که نظر همگان را به خود جلب خواهد نمود.
  • استفاده از مکان نامناسب برای تبلیغات:
گاهی ممکن است از مکانی گذر نمایید که تابلوهای تبلیغاتی در شکلها ، طرح ها و رنگهای مختلف به طور همزمان در یک مکان نصب شده اند در چنین شرایطی است که افراد دچار سردرگمی می شوند و نمی توانند آن تبلیغات را از یکدیگر تفکیک کنند و تمرکز فکری آنها به هم می ریزد و آنها را نادیده می گیرند . پس همیشه برای تبلیغات خود مکان مناسب را انتخاب کنید.
اصلاح نقاط منفی تبلیغات شهری :
  • توجه به اندازه :
بی قاعده بودن تابلو ها در اندازه های متفاوت باعث می شود نقش تابلو های دیگر مخدوش شود بنابراین به جای بزرگی تابلو در یک مکانی که شامل ازدحام تابلوهای تبلیغاتی است از یک طرح جامع و مناسب با شرایط آن محیط به جلب توجه بپردازید.
  • اهمیت به خوانایی تابلوهای تبلیغاتی :
هر چقدر تابلوها خواناتر باشند پیام مندرج بر روی آن سریع تر و بهتر به گیرنده منتقل می شود .
  • داشتن نورپردازی مناسب :
نورپردازی مناسب در جلوه و زیبایی تابلو نقش مهمی ایفا می کند و وجود رنگهای متنوع و نحوه ترکیب آنها با یکدیگر در یک تابلو با کاربری و ارائه پیامی که به مخاطب القاء می کند یک رابطه منطقی دارد .
توجه به کیفیت مصالح مورد استفاده درساخت تابلوهای تبلیغاتی :
تابلوسازی با کیفیت مناسب مانند عدم نفوذ آب به داخل تابلو ، جنس ورق رویه و زیرکار آن ، جنس حروف ساخته شده و تعبیه شده بر روی تابلو ، مقاوم بودن تابلو در برابر سرما و گرما و اشعه خورشید و عدم تغییر حالت آن ، تکیه گاه مقاوم برای نصب تابلو و عدم شکستگی ، اینها همه مواردی هستند که می بایست رعایت شوند تا تابلوهای نصب شده در اقصی نقاط شهر چشم انداز نامناسبی ایجاد نکنند .
  • تراکم و توزیع نامناسب تبلیغات :
اگر تراکم تبلیغاتی مغایر با استانداردهای بین المللی نباشد و تابلوها جذابیت کافی از لحاظ ساختار یا کیفیت طراحی نداشته باشند و همچنین به طور نامناسب در فضا متراکم شده باشند با گذشت زمان باعث دلزدگی و کاهش تعداد مخاطبان خواهد شد و اثر بخشی بازاریابی خود را ازدست خواهند داد.

رتبه بندی شرکتهای تبلیغاتی :
نخستین گامی که در اجرای طرح جامع تبلیغات شهری انجام می شود رتبه بندی شرکتهای تبلیغاتی است که طبق اجرای این طرح فعالیت شرکتهای تبلیغاتی رتبه بندی و ساماندهی می گردد . ساماندهی تبلیغات مغازه ها و واحدهای تجاری می تواند یاری رسان باشد تا تبلیغات موجود در شهرها ، نما و اثرگذاری واقعی خود را داشته باشد و هر چه تبلیغات اصولی و ساماندهی شده باشد در افزایش آرامش روحی شهروندان و میزان بازاریابی موثرتر واقع خواهد شد.
نتیجه گیری :
در یک جمع بندی کلی می توان گفت که هیچ روش تایید شده ای در زمینه ساخت و احداث تابلوهای تبلیغاتی موجود نیست و با توسعه دامنه تبلیغات و و نیاز به اطلاع رسانی و پیچیده تر شدن روشهای ساخت تابلوهای شهری و با روی کار آمدن تکنیک های جدید تبلیغاتی محیطی ، نیاز به متخصصان ، مهندسان و مشاوران در جهت ارتقای سطح آموزشی بیش از پیش احساس می گردد.

منبع : گروه تولیدی ایمن نورتاب

چاپ این بخش

  کاری که ازدستمان برمی آید
ارسال‌شده توسط: behabadi - 01-07-2018, 12:31 PM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

بنام خدا
با خروج آمریکا ازبرجام وتهدید بازگشت تحریمات آن کشورنظام ما وارد فاز دیگری از حیات خود شده است. ابرقدرت آمریکا با تمام قد دربرابر ما قرار گرفته است. البته کاملا قابل درک هست که چرا چنین شده است؟ 4 دهه دشمنی آشکارما باآن ابرقدرت و حل نشدن این مشکل باید منتظر چنین روزهائی میبودیم . بهرحال آن رویداد پیش آمد والخیر فیما وقع. شاید به تعبیر بزرگان ما وارد شعب ابوطالب شده ایم .بسیار خوب اگر قرار نیست برای حل این مشکل اقدام شود که چنین هم بنظرمیرسد
پس باید کمربندهارا محکم بسته وپاشنه گیوه هاراور کشید وآماده مقابله شد .البته منظورم مقابله اقتصادی اجتماعی وسیاسی والا هیچ حرکت نظامی بجز دفاع قابل پذیرش نیست.
اما چه باید کرد ؟ طبیعی است مجلس بجای وقت گذراندن برای مقابله با دولت باید تدابیر قانونی را بکار گیرد وقوه قضائیه بجای بازداشت حصر و زندان کردن رهبران سیاسی دینی ومذهبی ومردم عادی بخاطر برخی جرائم درهارا بروی آنان باز نمود تا ملت ما در مسیر مقابله با دشمن متحد گردند.نظام مساله حصر آقایان موسوی وکروبی وخانم رهنورد را پایان دهد .محدودیت آقایان خاتمی واحمدی نژاد را برچینند .حصر رهبر دراویش برداشته شده ومبتکر عرفان حلقه وموارد مشابه آزاد گردند .روحانیونی که بسبب نشر نظرات خود درگیر آن قوه شده اند آزاد گردند. چهره های سیاسی وکلای گرفتار ودانشجویان رها شوند . برخی ازاعدامیان بهر طریقی مشکلشان حل گردد. فرصت لازم وقانونی برای بیان اعتراضات مردمی فراهم شود ومواردی دیگر که موثر در روحیه جامعه است مانند ممنوعیت خروج ازکشور ویا ورود برخی بکشور .
اگر خواهان این هستیم که کشور دربرابر دشمن محکم بایستد اول باید مردم را از گرفتاری ها آزاد نمود وزندان هارا از زندانیان درگیر با نظام خالی نمود واز این طریق احساس امنیت درمردم برقرار نمود. آنگاه خواهیم دید که دشمن عقب نشینی میکند وآنگونه که توپش پر است خالی میشود واحتمالا آماده مذاکره میگردد وآن زمان است که ما درشرایط بهتر میتوانیم تصمیم بگیریم که چه کنیم؟

چاپ این بخش

  خدمات مجالس رو از کجا انتخاب کینم؟
ارسال‌شده توسط: mjbabaei97 - 27-06-2018, 11:57 AM - انجمن: پرسش و پاسخ - بدون‌پاسخ

در انتخاب خدمات عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟
انتخاب باغ تالار يکي از گزينه هاي اصلي و اساسي براي برگزاري مراسم عروسي مي باشد. ايرانيان از باغ تالارهای عروسي با فضاي آزاد بيشتر استقبال مي کنند.حداقل سه ماه قبل از تاريخ برگزاري عروسي خود نسبت به انتخاب باغ تالار عروسي اقدام کنيد.

نکاتي که بايد در انتخاب خدمات عروسی خود مورد توجه قرار دهید به شرح زير مي باشند:
ديزاين کلي تالار از اهميت بالايي برخوردار است، تميز بودن فضا و ميز و صندلي ها و حتي آب آبنماي باغ عروسي، تميز بودن فرش يا موکت پهن شده، رنگ فرش ورودي، نحوه ي چيدمان ميزهاي پذيرايي و شمع ها و گل آرايي.
خدمات مجالس ارائه شده در آن مطابق سلیقه شما باشد و دارای تنوع باشد.
نوع برخورد و ظاهر مناسب مهمانداران تشريفات عروسی و پوشيدن لباس فرم به موسسه خدمات مجالس عروسي اعتبار مي دهد.
در مراسم عروسي تعداد دفعات پذيرايي و تميز بودن ظروف غذا و گرم سرد شدن غذا و همچنين طبخ غذا به اندازه ي کافي از نکاتي هستند که در ذهن مهمانان خواهند ماند.

تشریفات مجالس مناسب برای عروسی
ظرفيت تالار عروسي
بايد به وسعت تالار يا باغ محل برگزاري عروسي خود توجه ويژه اي داشته باشيد، اگر تعداد مهمانان شما کم هستند، انتخاب تالار پذيرايي بزرگ و با وسعت زياد کار اشتباهيست به دليل اينکه مهمانان همه ي وسعت تالار را اشغال نکرده و مراسم عروسي شما خلوت به نظر مي رسد. بنابراين حتما توجه داشته باشيد که تالار پذيرايي متناسب با تعداد مهمانان خود انتخاب نماييد.
موقعيت باغ تالار عروسي و نزديکي به شهر
در واقع مهمترين موضوع در انتخاب تالار عروسي اين مورد است. تالار محل برگزاري مراسم عروسي شما بايد از نظر دسترسي شهري، موقعيت مناسبي داشته باشد. سعي کنيد آرايشگاهي در نزديکي تالار عروسي انتخاب کنيد که در رسيدن به تالار تاخير نداشته باشيد.
سقف تالارعروسي
در تالارهاي عروسي با سقف کوتاه مهمانان دلگير هستند و ممکن است احساس خفگي کنند، سعي کنيد تالاري با سقف بلند انتخاب کنيد، سقف بلند تالار عروسي براي فيلم برداري و استفاده از وسايل فيلم برداري برای تهیه بهتر تشریفات عروسی بسيار مهم است.
پارکينگ تالار عروسي
در انتخاب تالار عروسي حتما به اين مورد توجه داشته باشيد که تالار مجهز به پارکينگ براي اتومبيل مهمانان باشد و وقت مهمانان براي پيدا کردن جايي براي پارک اتومبيل خود در خيابان هاي اطراف تالار عروسي هدر نرود.

سرويسهاي بهداشتي تالار عروسي
در زمان انتخاب باغ تالار عروسی به یکی دیگر از خدمات عروسی که حتما باید دقت داشته باشيد سرويس هاي بهداشتي به تعداد زياد و تميز و مرتب موجود بوده و مسافت آن ها تا محل برگزاري عروسي زياد نباشد.

ساير امکانات باغ تالار عروسي:
امکاناتي مانند اتاق بازي بچه ها، رختکن هاي زنانه، ترانسفر ويژه عروس و داماد در انتخاب تشریفات عروسی تاثير گذارند.
منوي غذا:
پذيرايي مهمانان در مراسم عروسي براي عروس و داماد اهميت بالايي دارد و جز وظایف خدمات مجالس برگزار کننده ها می باشد بنابراين يک تالار پذيرايي مناسب بايد از کيفيت بالاي منوي غذايي و تنوع مطلوب برخوردار باشد تا جوابگوي انواع سلايق عروس و دامادها باشد.
اجراي برنامه ها با اعمال سلايق عروس و داماد:
يک باغ تالار پذيرايي خوب به مشتريان خود اين اجازه را مي دهد که در مورد نحوه ي اجراي برنامه هاي عروسي نظر داده و بر اساس روياي خودشان برنامه هاي مراسم عروسي را تنظيم نمايند.

چاپ این بخش

  اوج مصرف برق وارد مدار 52 هزار مگاوات شد
ارسال‌شده توسط: saman_tf - 25-06-2018, 10:29 PM - انجمن: مفاهیم عمومی - بدون‌پاسخ

پیک مصرف برق که در روز گذشته وارد مدار 52 هزار مگاوات شد و همچنان با شیب ملایمی رو به افزایش است.
اوج مصرف برق وارد مدار 52 هزار مگاوات شدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، پیک مصرف برق در روز گذشته (یکشنبه 3 تیرماه)، 52 هزار و 334 مگاوات گزارش شد که این رقم در سال گذشته در همین زمان برابر با 48 هزار و 224 مگاوات ثبت شده است.

میزان مبادلات برق نیز در روز گذشته برابر با یک هزار و 129 مگاوات بوده که سهم صادرات از این میزان 725 مگاوات و واردات برق نیز 404 مگاوات بوده است.

گفتنی است میزان مصرف برق صنایع نیز در روز گذشته چهار هزار و 334 مگاوات بود که نسبت به روز شنبه که میزان آن چهار هزار و 49 مگاوات بوده است، مصرف برق این بخش قدری افزایش داشته است.

پیک مصرف یا ساعات اوج مصرف به‌طور معمول در شش ماه نخست سال در ساعت‌های 12 تا 17 (پیک روزانه) و 19 تا 23 در شب (پیک شبانه) اتفاق می‌افتد و کنترل دمای وسائل سرمایشی در مدیریت پیک در این زمان بسیار موثر خواهد بود.

چاپ این بخش

  iOS ۱۲ به پلیس اجازه دسترسی به اطلاعات کاربران را نمی‌دهد
ارسال‌شده توسط: saman_tf - 24-06-2018, 08:29 PM - انجمن: بحث آزاد - پاسخ‌ها (2)

شرکت اپل تصمیم گرفت برای جلوگیری از نفوذ نیرو‌های پلیس آمریکا به iOS ۱۲ با ابزار هکینگ، نسخه جدیدی از آن را ارائه دهد.
iOS 12 به پلیس اجازه دسترسی به اطلاعات کاربران را نمی‌دهدبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، ماه‌ها بود که نیروهای پلیس آمریکا و همچنین هکرها از دستگاهی به نام GreyKey برای دسترسی به اطلاعات کاربران اپل و یا سارقانی که توسط پلیس دستگیر می‌شدند، استفاده می‌کردند اما با آپدیت جدیدی که توسط اپل برای iOS 12 ارائه خواهد شد، دسترسی نیروهای پلیس هم از این دسترسی مسدود خواهد شد.

این آپدیت قابلیتی به نام USB Restricted Mode نام دارد که با این ویژگی، در صورت باز نشدن قفل گوشی طی یک ساعت گذشته، آیفون تمام ارتباطات خود از طریق پورت USB را قطع می کند. وقتی که یک ساعت بگذرد، پورت USB فقط به عنوان شارژر می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. یعنی پلیس زمان بسیار اندکی برای استفاده از دستگاه GrayKey دارد. این ویژگی جدید به نسخه‌های توسعه دهندگان iOS 12 و iOS 11.4.1 اضافه خواهد شد.

گرچه این موضوع از لحاظ سیاسی حساسیت زاست، وجود چنین قابلیتی هر نوع خطری را که از طریق پورت لایتنینگ ایجاد شود از بین می‌برد و تکنیک GrayKey یکی از آنهاست. اپل این اقدام را در جهت امنیت کلی اعلام کرده و نه مقابله با مجریان قانون چرا که بسیاری از هکرها هم برای هک کردن حساب‌های کاربران از اپل استفاده می‌کردند.

در بیانیه اپل آمده است: «ما مدام در حال قدرت بخشیدن به حفاظ امنیتی در همه محصولات اپل هستیم تا از مشتریان در برابر هکرها، دزدان هویت و نفوذ به داده‌های شخصی‌شان محافظت کنیم».

چاپ این بخش